אדם שהאמיגדלה שלו נמצאת בפעילות חשמלית מוגברת יחוש פחד או פרא אדם, זה באמת טוב ???
לא להתייחס אחד לשני זה יצר הרע. לא לקפוץ להציע עזרה זה יצר הרע. לא לגרום לאחר הרגשת שייכות ובטחון זה יצר הרע. לא להתחבר ולמנוע נישואין בין עדות זה יצר הרע.
אדם שגדל ללא צעקות יהיה פנוי לפתח רצון להיות מישהו מצליח בעל כוחות להנהיג, לשנות ולשפר את כל סוביביו. ולהבדיל אדם שגדל בליווי צעקות רח"ל אישיותו טרודה רק בהשרדות ובחרדות ומפקיר לחלוטין את תודעתו העצמית וקרוב לוודאי שיהיה קשה יום עם קצרים במשפחתו בכלל ובזוגיותו בפרט.
ההנאה הגדולה ביותר אצל האדם היא הנאת המידע - לקרא ללמוד לשמוע רכילות או צפייה בתאונה רדיפה אחרי מכבי אש ושאר הנהגות יצר הסקרנות.
כאשר אדם מרגיש מתח כשהוא פוגש אישה (למטרת קשר כמובן) הוא בעצם פוגש תכונה של אחד מהוריו המוח מתריע במתח והאדם מפרש הרגשה זו כהתרגשות ממשהוא מיוחד וקסום.
ישנם שני סוגי אנשים בעולם: חזקים וחלשים. חזקים המסוגלים לסבול את ההערה של האחר והחלשים שמתמוטטים מההערה.
ישנו פחד פנימי שהילדים לא יהיו כמונו ההורים כי את החלומות אנו מעדיפים שהם יגשימו ויצליחו היכן שלא היה לנו מוטיבציה להתאמץ. לכן מרגיש לנו כאילו הם "הולכים לאיבוד" אם ינוחו כי כל רגע חשוב והם יכולים להיות יותר טובים במחר של החיים.
כאשר אנשים עסוקים: ברחמים במקום לרחם
המוח הוא מחשב מוזר
התסכולים והרצונות. מאמר משעשע
העצבות לא משנה את המציאות! זו בסך הכל עוד סוג של לקות
עלינו להבין עיקשות לב זו לא נובעת מרוע אלא מהפחד שהזכרנו
הדרך הבטוחה ביותר היא שתהיה אתה האדם שהיית רוצה שהוא יהיה
כל התנהגות שהילד יקנה בצעירותו תושרש ואף תנתב את עתידו
מהו הקשר בין ההורים לילדהם ?
באמת מהיכן נובע עניין היופי אצלנו ?
בושה תלויה בעזות שמנגד מעט עזות יותר בושה
מזעזע לחשוב על דור החורבן שאפילו רבי עקיבא לא הצליח
שבמקום לעדן את ילדיך, הפכת אותם לאגרסיבים שלא שומעים בקולך
בדרך כלל האדם מתרץ : " אני לא אוהב ללמוד "! והאמת היא שהוא לא אוהב לחשוב.
כל מידע שייספג באדם והוא יותר חזק מכח נפשו,כעין אדם שרגיש לדם, שנחשף למקרה טראומטי שבו נראה איבר שוטט דם, תאונה, בהלה, הטרדה מינית, אלימות במשפחה, וכו' המקרה ישאיר רושם כה חזק בליבו, עד אשר יהיה לו מידע זה, לצלקת מרה.
עם אוכל אפשר להגיע לרוגע, לפורקן מתחים, להתרפק על העבר, תרפיה של סיפוק, להיות מאושרים.
לצערי ישנם רק מעט אנשים בעלי אומץ לגשת למגירות של ביקורת העצמית בכדי להיות עסוקים בלתקן את עצמם להיות טובים ונכונים באמת עם כל העמל והקושי בלשנות את מידותיהם.
הדבר החשוב שהבנתי הוא שכל מלארדי הנוריונים שנמצאים לרשותי הם לא מועילים לי מאומה אם אין בי את הרצון להפעילם.
האם הבעיה היא שהילד סירב לבקשתי? או האם הבעיה היא שהילד לא ענה לי יפה?
האם נוכל לשלוט בעצמינו בזמן כעס ופגיעה ולחשוב על הסליחה שנצטרך לשטוח בפני האחר? צריך אומץ וגבורה רבה בכדי להשתמש במילה הזאת.
אין אהבה – אין צמיחה אין צמיחה – יש כמילה וחידלון יש כמילה וחידלון – יש זהות מפצה שהיא שלילית והנה יצרת אישיות שתזיק לחברה
לפתע, בן או בת הזוג מתחיל להיות עויין את האחר מה?! רק עבר שבוע ופתאום ישנם הרמת קול ומילים דוקרות והתחרטויות סמויות, מה קורה כאן?
לפני החתונה היתה הקשבה למטרת הקשבה רק בכדי להיות שם כאשר האחר ידבר. אבל אחרי החתונה אנשים טועים וחושבים שהשיחות הינם למטרת העברת מידע ולא להעברת רגשות עטופות במידע.
טואול - בניית אתרים