אריה פראי או אריה קרקס מי עדיף?

אם נאתגר אריה פראי מול אריה קרקס הרי שהפראי חזק יותר ואם נאתגר בנימוסין הרי שהמקורקס מנומס יותר.

אם נרצה אריה חזק ובעל נימוסין נצליח רק אם פראותו קדמה. או במלים אחרות את הפראי אפשר לעצב למנומס עם הזמן אבל את המקורקס המנומס לעולם לא נצליח לחזק כמו הפראי.

וכעת הנמשל למי שעדיין לא הבין-

ישנם שני סוגי אנשים בעולם: חזקים וחלשים.

חזקים המסוגלים לסבול את ההערה של האחר והחלשים שמתמוטטים מההערה.

כשמעירים לאיש חזק ההערה הופכת להארה והוא מבין שאוהבים אותו ורוצים לשפרו ולהטיבו. (ואף ילך לשמוע דברי תוכחה למען יהיה יותר טוב) כשמעירים לאיש חלש הוא מבין שבעצם אמרו לו שהוא טיפש לכן טעה וקיבל הערה. החזק יגביר אהבתו ותקשורת טובה תהיה שכרו. החלש יתגונן יתקוף יכעס וכעסו יהיה שכרו.

כאשר אנו מעוניינים שצאצאנו יהיו עדינים, רגועים, תקשורתיים, ובעלי תובנה לפתח יצירתיות לגדול להיות בעלי משפחות ומקימים דור עם כלים חינוכיים, אנו חייבים שיהיו חזקים.

חזקים זה רק אחרי תקופת "ג'ונגל" שיגדלו "פראיים", ללא שום איום או הערות או מוסר או כל דבר אחר שמעמיד אותם במציאות של פיתוח מערכת ההגנה מול מבוגר מאיים.

כי אין דבר כזה "מכת חינוך" כאשר אין תובנה להבין את טיבה !!! זו מכת רשעות !!! כאשר הילדים מתחילים להבין מדוע זה כדאי אז פה מץחיל חינוך לאורך זמן.

תובנה שכזו לא מגיעה לפני גיל 7-9 עד אז מתאימים את הבית לילדים שלא נצטרך להתמודד עם רצונם לשחק מול הסלון שישאר "מוזיאון" או כל דבר יקר אחר.

הילדים ירגישו בטוחים ונאהבים ובגיל שירכשו את הדיבור אפשר לומר להם בלשון רכה מה גורם לנו להיות שמחים או עצובים בהתנהגותם.

ומה עם החינוך???

כאשר יגיעו לשלב הזה הם יהיו פנויים ללמוד את אורחותינו (התנהגות, דיבור וחשיבה) ואז הם יגדלו בדיוק כמו שאנו מתנהגים. לכן במלים אחרות חינוך זה סבלנות!!!

 

טואול - בניית אתרים